محل تبلیغات شما
چهل اسم ادریسی - خواص ، اعراب و آداب

اسماء ادریسی با اعراب و آداب کامل

خواص و فضیلت های دعای حضرت ادریس

در کتاب مهج الدعوه دعایی از حضرت ادریس پیامبر علیه السلام آمده است و همچنین ابن طاوس علیه الرّحمة در کتاب دعای خود می گوید که منقول از حسن بصری یافتم آنکه چون خدای تعالی ادریس علیه السلام را به [سوی] قوم او فرستاد این نام ها را به او تعلیم و وحی کرد که این نامها را آهسته و در نفس خود بگوید و آنها را برای قوم خود ظاهر نکند و خدا را به این نام ها بخواند و به برکت این دعا بود که خدای تعالی او را به آسمان به مکانی بلند برد. پس بعد از آن این دعا را به موسی تعلیم نمود و بعد از آن به حضرت محمّد مصطفی صلّی اللَّه علیه و آله و آن حضرت این دعا را در جنگ احزاب خواندند. حسن بصری گوید که: من از ترس حجّاج پنهان بودم و این دعا را خواندم پس خدای تعالی شرّ او را از من نگاهداشت و هر آینه بر من کسان او شش مرتبه داخل شدند و من این دعا را خواندم پس مرا ندیدند و خدای تعالی چشم های ایشان را از دیدن من پوشانید. راوی گوید که این دعا را جهت طلبیدن آمرزش همه گناهان بخوان. پس حاجت خود را از مطلب آخرت و دنیا سؤال کن. پس بدرستی که حاجت تو إن شاء اللَّه برآورده می شود.

نظر حضرت شیخ بهایی درباره اسماء ادریسی

از شیخ بهایی علیه الرحمه منقولست که مخلوقات و موجودات به این نام ها مسخّر گردند و دارنده این اسماء عجایب ها از او مشاهده گردد و هر که مواظبت و مداومت نماید دل و جان او روشن گردد. بنحوی که اسرار غیب بر او آشکار گردد. برای هر اسمی شرحی فرموده اند که هر کس بخواند دعای او مستجاب گردد.

و این دعا چهل اسم است و آن این است:

اسم اول- سُبحانَکَ لا اله الاّ انتَ یا ربّ کلَّ شیء‍ٍ وَوارَثَهُ وَ رازَقَهُ وَ راحِمَهُ

استفاده عملی و کاربردی از وضو برای پاکسازی هاله و کانون های انرژی و افزایش سطوح انرژی

تمرین های فعال سازی چاکرا‌ها (1) - تمرین ذهنی

اطلاعیه شماره 12 - برگزاری مراسم دعا و نیایش دستجمعی

دعا ,علیه ,پس ,تعالی ,خدای ,حضرت ,این دعا ,دعا را ,را به ,خدای تعالی ,نام ها

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Olga's blog Rachel's blog Christopher's collection بعداز رفتن تو truebook lluxawbalri Basketball Trojer NBA|NBA Trojer Danmark شعر های کرمانجی (قاسمعلی رحمانی) موبو موبایل علوم ماورا